Novinky:

 • Guarouba zlatý

  10.7.2018

  V jedné z papouščích voliér v ostravské zoologické zahradě je pěkně hlučno. Páru vzácných guaroub zlatých se podařilo odchovat dvě mláďata, která jsou nápadná nejen jasně žlutou barvou, ale také pronikavým křikem.

 • Den pro lemury v Zoo Ostrava

  19.6.2018

  Chcete se dozvědět, kolik druhů lemurů žije na Madagaskaru, jaká všeliká prostředí zde obývají nebo jak pestrý je jejich jídelníček? Pak Vás zveme v sobotu 23. června do ostravské zoologické zahrady, kde proběhne Den pro lemury.

 • Puštíci bělaví mají mláďata

  18.6.2018

  Rodičovský pár puštíků bělavých v ostravské zoologické zahradě odchovává čtyři mláďata – dva samce a dvě samice. Některá z nich by se měla opět zapojit do mezinárodního záchranného projektu, který běží v Rakousku.

 • Čtvrté mládě ženetek je pravděpodobně kluk

  18.6.2018

  Fotografie nového mláděte ženetek tečkovaných, cibetkovitých šelem obývajících kromě Afriky, také oblasti Středomoří nebo Arabského poloostrova. Přestože se jedná o velmi nenápadnou šelmu, připomínající kočku, u návštěvníků jsou ženetky velmi oblíbené.

 • Mládě hrabáče kapského bude mít v neděli křtiny

  8.6.2018

  Hrabáčka, který se samici Kvídě narodil 22. dubna, v neděli slavnostně pokřtí herec Igor Bareš s manželkou Antonií Talackovou, a to ve 13 hodin v pavilonu Africký dům (v horní části zoo).

 • Zoo Brno: Dětský den s úsměvem

  8.6.2018

  Sobota 9. června bude v brněnské zoo patřit tradičnímu Dětskému dni s úsměvem. Areál Zoo Brno bude plný atrakcí, barev a zábavy. Po celý den budou probíhat oblíbená komentovaná krmení zvířat, která budou moderovat známé osobnosti společně s našimi chovateli.

 • První mládě orla mořského v Zoo Ostrava

  7.6.2018

  V ostravské zoologické zahradě poprvé v historii zahnízdili orli mořští. Samice zatím úspěšně odchovává mládě, kterému jsou dva měsíce. Tento největší orel Evropy byl v České republice v minulosti pronásledován a nakonec i vyhuben.

 • Tygr Dandys se vrací do Brna

  20.4.2018

  Tygří táta dvou malých koťat tygrů sumaterských Dandys odcestoval v pátek 20. dubna zpět do svojí domovské zoo v Brně.

 • Vlašim: Vypouštění netopýrů

  11.4.2018

  Již tento čtvrtek večer se ve vlašimském parku uskuteční již tradiční akce, vypouštění netopýrů, kteří zimovali v tamní zvířecí Záchranné stanici. Tentokrát budete moci porovnat hned čtyři druhy těchto zajímavých létajících savců.

 • Den pro slony v Zoo Ostrava

  11.4.2018

  Sobota 14. dubna bude v ostravské zoologické zahradě patřit slonům. Pro děti i dospělé bude připraven speciální sloní program, při němž se lidé dozvědí řadu faktů a zajímavostí o slonech, zájemci si budou moci procvičit i jazykové dovednosti.

 • Tygři sumaterští v Zoo Jihlava mají mláďata

  11.4.2018

  Jihlavská zoologická zahrada se raduje z velmi vzácného odchovu. Dvě mláďata tygra sumaterského (Panthera tigris sumatrae) se narodila 28. března 2018, tedy přesně v den, kdy jejich matka Činta oslavila svoje páté narozeniny.

 • Sníh v Zoo Praha

  18.3.2018

  V těchto dnech mají návštěvníci Zoo Praha možná jednu z posledních šancí vidět letos zvířata na sněhu; a podívána je to vskutku nádherná.

 • Ochrana dudka chocholatého

  18.3.2018

  Brněnská zoo úspěšně odstartovala projekt na ochranu dudka chocholatého. První pozitivní výsledky má za sebou loni spuštěný program na ochranu dudka chocholatého na jižní Moravě. Zoo Brno je koordinátorem celého projektu, do kterého se zapojily i další instituce.

 • V Zoo Brno se narodilo mládě margaye

  17.3.2018

  Období radosti z mláďat u kočkovitých šelem pokračuje v brněnské zoo i v roce 2018. Loni se na Mniší hoře narodila lvíčata a malí levharti, letos se z potomka těší samice margaye Ichika.

 • Binturongové trojčata

  17.3.2018

  Chovná samice binturongů Terezka, má v posledních třech letech mláďata vždy v lednu. Před dvěma lety to bylo 27., vloni 11. a letos se rozhodla pro porod hned na Nový rok. Zpočátku jsme neznali ani počet mláďat, matka si je úzkostlivě hlídala.

 • Gepardí skupina se rozrostla

  16.3.2018

  Spirit Nameri, samice z prvních gepardích paterčat, která se ve dvorském safari parku podařilo odchovat, se na začátku března stala poprvé matkou. Narodila se jí čtyři mláďata – tři samičky a jeden samec.

 • Kijivu v neděli oslaví 25. narozeniny

  16.3.2018

  Tuto neděli v Zoo Praha oslaví 25. narozeniny osvědčená matka Kijivu. Společně s Richardem dala tato gorila nížinná život hned čtyřem mláďatům - mezi nimi i Moje, první gorile narozené v českých zoo. V neděli odpoledne Kijivu dostane dort.

 • Skupina makaků lvích se rozrostla

  10.3.2018

  Vzácní makaci lví se v ostravské zoologické zahradě úspěšně rozmnožují. Poslední mládě se zde narodilo 20. února. Do početné skupiny sociálně žijících primátů chovatelé zasahují jen minimálně, takže mezi zvířaty fungují přirozené vazby a chování.

 • Výstavu štírů

  9.3.2018

  Zoo Praha představí unikátní kolekci štírů. Přijďte se přesvědčit, že jde o jedinečné tvory s mimořádně zajímavými schopnostmi a životními projevy. Kolekce 40 druhů štírů bude k vidění od soboty 10. března do neděle 27. května 2018 v galerii v Gočárových domech.

 • Samice hrabáče je březí

  4.3.2018

  Samice hrabáče kapského Nyota před chvílí opustila Zoo Praha, aby v novém domově, Zoo Olomouc, vytvořila pár s tamním samcem. Chovatelé na obou stranách věří, že se nový pár zaslouží o další generace těchto pozoruhodných afrických savců.

 • Kožnatka z pododia Nílu

  3.3.2018

  Do kolekcie korytnačiek v našej zoo pribudla vzácna kožnatka nílska, ktorá je najväčšia spomedzi piatich druhov kožnatiek známych z afrického kontinentu. Priviezli sme ju z belgickej Zoo Antwerpy. Návštevníci ju môžu obdivovať v budove Vivária.

 • Chodící žralok v Zoo Ostrava

  3.3.2018

  Chodící žralok v Zoo Ostrava aneb Novinky od žralůčků okatých. V pavilonu Papua v ostravské zoologické zahradě se v tomto období mohou návštěvníci dočkat zajímavé podívané – v jednom z obřích akvárií se relativně pravidelně páří žraloci.

 • Další pokus o spojení lvů indických

  3.3.2018

  Samec lva indického Sohan, který v Zoo Praha dočasně nahradil nezkušeného Jamvana, na druhý pokus uspěl i u samice Suchi. K páření se lvicí Ginni došlo už koncem ledna.

 • Mrazy trápí zvířata

  2.3.2018

  S nástupem března se těšíváme na jaro. Místo oteplení ale udeřily silné mrazy a znovu tak nasazujeme čepice, rukavice a utíkáme domů k topení. Divoká zvířata však takové vynálezy nemají a musí se s nízkými teplotami vypořádat po svém. A my jim v tom můžeme pomoci. Jak?

 • Mláďata emu hnědého v Zoo Tábor

  2.3.2018

  Zoologická zahrada v Táboře se těší z prvních letošních přírůstků. Poprvé se zde podařilo odchovat mládě emu hnědého, v odchovně se jich nyní prohání hned šest. Nemusí to však být konečný počet, protože v líhni jsou ještě další vejce.

 • Světový den přírody v Zoo Praha

  2.3.2018

  V sobotu 3. března si v Zoo Praha připomeneme Světový den divoké přírody, tentokrát zaměřený na téma velké kočkovité šelmy. Ve 14 hodin si při té příležitosti nenechte ujít speciální komentované krmení našich kočkovitých šelem přímo v Pavilonu šelem a plazů v dolní části zoo.

 • První mládě damana pralesního na světě

  1.3.2018

  Ostravská zoologická zahrada je známá tím, že jako jediná na světě chová a odchovává damany stromové. Nyní přibyla další mimořádná událost – světlo světa spatřilo historicky první mládě damana pralesního v lidské péči!

 • Sudánův zdravotní stav se zhoršuje

  1.3.2018

  Vážení příznivci dvorského safari parku, bohužel máme špatné zprávy z Keni. Zdravotní stav Sudána, posledního samce nosorožce tuponosého severního na světě, se začíná výrazně zhoršovat. Vzhledem k jeho pokročilému věku navíc není velká naděje na jeho zlepšení.

 • Slonice Saly podstoupila ošetření klů

  28.2.2018

  Minulý týden přistoupili ošetřovatelé a zoologové v Safari Parku Dvůr Králové k náročnému ošetření jedné ze samic slona afrického. Slonici Saly se podél obou klů vytvořily hluboké praskliny, které by mohly do budoucna vést k vážnému poranění. Z toho důvodu jí byly oba kly zkráceny.

 • Mrazivé počasí v zoo

  27.2.2018

  Chladné počasí, které slibují meteorologové tento týden, se nevyhne ani ústecké zoologické zahradě. „Režim u zvířat je nutné přizpůsobit těmto podmínkám. Většina našich zvířat pochází původně z exotických oblastí, a přesto, že se jedná již o několikátou generaci chovanou v zoo.

 • Jedenácterčata v Safari Parku Dvůr Králové

  27.2.2018

  Skupina psů hyenových sestavená před pouhým rokem a půl se ve dvorském safari parku znovu rozrostla. Samice Fiona se stala podruhé matkou a před dvěma týdny porodila 11štěňat.

 • Baribalí narozeniny

  26.2.2018

  Prvními mláďaty roku 2017 byli potomci mladého páru medvědů baribalů narození 4. ledna. Vzhledem k mládí a nezkušenosti matky, které jsme potřebovali dopřát maximum klidu na péči o mláďata, trvalo poměrně dlouho, než je mohli vidět i návštěvníci.

 • Plánované akce v Zoo Tábor v roce 2018

  25.2.2018

  Zoo Tábor má na rok 2018 nachystaný opravdu pestrý program. Podívejte se co si pro vás připravili a zapište si akce do svých kalendářů.

 • Koně Převalského z Finska

  25.2.2018

  Do Zoo Praha dnes ráno přicestovaly dvě klisny koně Převalského z Finska. Po karanténě v Praze zamíří do Dolního Dobřejova a odtamtud snad do Mongolska.

 • paraZOO Vlašim: Sparingpartner

  24.2.2018

  Péče o divoká zvířata hospitalizovaná ve vlašimské záchranné stanice nezahrnuje jen krmení, úklid ubikace a veterinární péči. Velmi důležitá je i psychika zvířete. Jedné labuti se zraněným křídlem tak nyní v léčení pomáhá handicapovaná divoká kachna.

 • Dobrovolné vstupné

  24.2.2018

  Mimořádnou akci pro své návštěvníky připravila táborská zoologická zahrada na tento víkend. Každý, kdo v sobotu a v neděli přijde do ZOO Tábor, zaplatí za vstup, kolik bude chtít. Sobota 24. února a neděli 25. února jsou totiž ve znamení akce „Víkend dobrovolného vstupného“.

 • Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Praha

  23.2.2018

  V sobotu 24. února oslavíme v Zoo Praha Mezinárodní den ledních medvědů plyšákovým průvodem. Všichni návštěvníci, kteří dorazí k pokladnám s plyšovým ledním medvědem, budou mít navíc vstup za symbolickou 1 Kč.

 • Mezinárodní den ledních medvědů

  23.2.2018

  Ani letos v brněnské zoo neopomenou Mezinárodní den ledních medvědů, který se každoročně koná 27. února. Tentokrát budeme tyto krásné šelmy oslavovat už od 24. února.

 • Ptáčata v Zoo Praha

  23.2.2018

  Jen od konce ledna se v Zoo Praha vyklubala řada zajímavých a vzácných ptáčat, například mládě pelikána skvrnozobého, emu hnědého nebo hned dvě mláďata marabu afrického. A další ptačí přírůstky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

 • Trnuchám se v ústecké zoo daří

  16.2.2018

  Počátek novodobého chovu trnuch skvrnitých, které většina návštěvníků ústecké zoo obecně označuje jako rejnoky, se datuje k roku 2012. V pavilonu exotária byly rekonstruovány tří velké nádrže a tematicky byly věnovány obyvatelům řek Jižní Ameriky.

 • Přijďte se rozloučit, tapír „Punťa“ míří na Tchaj-wan

  16.2.2018

  Pražskou zoo – a s ní samozřejmě i její návštěvníky - čeká nelehké loučení. Již brzy ji opustí dvouletý samec tapíra čabrakového Budak Puntja, zvaný jednoduše Punťa. Někdejší hvězdné mládě, a vůbec první odchované mládě tohoto ohroženého druhu v Zoo Praha.

 • Travič na Benešovsku?

  16.2.2018

  Nejednou média zveřejňovala zprávu o travičském útoku na orly mořské nebo vydry říční. I pro těžkosti s hledáním a dopadením pachatelů se situace bohužel opakuje. Tentokrát se případ podezřelý z travičství odehrává zhruba na třetině cesty mezi Benešovem a Vlašimí.

 • Zoo Brno: První mládě roku 2018 zebra Grévyho

  16.2.2018

  Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia. Malá zebra se narodila 13. ledna v připravené stáji. Jednalo se o očekávaný porod, protože její matka Míša už byla viditelně v pokročilém stádiu březosti.

 • Valentýn v Zoo Ostrava

  12.2.2018

  Ostravská zoologická zahrada nabízí pro zamilované páry neobvyklý valentýnský dárek. Tuto sobotu zde mohou využít zvýhodněné vstupné a zúčastnit se i speciální prohlídky.

 • Lví Valentýn v Zoo Praha

  12.2.2018

  Samec lva indického Jamvan, který spolu se Suchi a Ginni přicestoval do Zoo Praha na podzim 2015 z Gudžarátu, se ve vztahu k oběma samicím ukázal jako prozatím příliš nezkušený, a proto ho na přechodnou dobu nahradil ostravský Sohan.

 • Lví mláďata jsou kluk a holka

  12.2.2018

  Týdny čekání jsou u konce. Veterinář určil při první prohlídce pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci loňského roku. Lvice Kivu vychovává samce a samici.

 • Zoo Tábor loni navštívilo 77 tisíc lidí

  9.2.2018

  Táborská zoologická zahrada patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům širokého okolí a její obliba stále roste. Je v loňském roce prošlo branami ZOO Tábor 77 tisíc lidí, což je v porovnání s předchozím rokem 2016 desetiprocentní nárůst.

 • Olympijské hry v Zoo Praha

  9.2.2018

  Tento víkend v Zoo Praha bude plný nevšedních olympijských disciplín. V Rezervaci Bororo změří síly zvířata a návštěvníci budou během dne sbírat razítka na speciální olympijskou kartu, se kterou mohou vyhrát skvělé ceny! V neděli předáme mláďatům tygra malajského pět symbolických kruhů.

 • I zasněžená zoo je plná života

  9.2.2018

  Návštěvníci mohou v těchto dnech v Zoo Ostrava zažít docela netradiční podívanou – v zasněžených výbězích je možné pozorovat také zvířata z tropů a subtropů, jako jsou zebry, antilopy, některé druhy opic, sloni, papoušci a další ptačí druhy.

 • Překvapení pro gorilího samce Tadaa

  8.2.2018

  Na začátku týdne připravili v Safari Parku Dvůr Králové pro gorilího samce Tadaa překvapení a v rámci enrichmentu nainstalovali do expozice první z řady připravovaných hraček. Byl jí míč s několika otvory schovaný v dřevěné kleci, který v sobě ukrýval gorilí speciality.

« Novější | Starší »

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum