Výlety do Zoo

Zoo v Jihlavě přívítala žirafy poprvé ve své historii (založena 1957) 16. května 2013. Pozdě odpoledne přijeli první dva samci: Paul z německé Zoo Münster (žirafa síťovaná) a Zuberi z belgického Bellevaerde parku (žirafa Rothschildova). Druhý den 17. května přijel poslední samec Manu z ostravské zoo (žirafa Rothschildova).

Ptactvo na Hluboké. Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou má ve své zahradě pestré složení ptactva. Od papoušků k sově pálené, přes orla skalního až po supa mrchožravého.

Zoo Hluboká: Tygr Oliver. 20. července 2014. Tygr ussurijský (Panthera tigris altaica), též známý jako tygr sibiřský, amurský, altajský, korejský, mandžuský nebo severočínský je největší známou kočkovitou šelmou a po medvědu kodiakovi a ledním medvědovi třetí největší suchozemskou šelmou vůbec.

Babirusa (Babyrousa babyrussa) - komentované krmení. ZOO Jihlava 28. července 2015. Druh prasete, vyskytující se v Indonésii, především na ostrově Sulawesi. Žije v tropickém deštném lese a v bažinách. Bizarní vzhled jí dodává lysá, vrásčitá kůže, poměrně vysoké končetiny a zejména prodloužené, hákovitě či spirálovitě stočené kly samců.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum