Mezinárodní den ledních medvědů

23. února 2018 - zdroj Zoo Brno

Ani letos v brněnské zoo neopomenou Mezinárodní den ledních medvědů, který se každoročně koná 27. února. Tentokrát budeme tyto krásné šelmy oslavovat už od 24. února.

Smyslem akce je poukázat na změny klimatu a s tím související úbytek mořského ledu, který ledním medvědům způsobuje značné překážky při lovu tuleňů. Pořadatelé z organizace Polar Bears International se rozhodli upozornit na tuto problematiku svéráznými a humornými kartičkami, na nichž srovnávají situaci ledních medvědů s krizí v mezilidských vztazích.

Mezinárodní den ledních medvědů, foto Zoo Brno

„Klimatické změny a jejich dopad rozhodně nejsou důvodem k legraci. Je to velké téma, které může donutit k zamyšlení. Vždy hledáme nové cesty, jak znovu inspirovat lidi k péči o lední medvědy a jejich ledový domov,“ vysvětlili organizátoři.

Návštěvníci Zoo Brno se mohou po všechny čtyři dny těšit na komentovaná krmení. V sobotu a v neděli budou v 10:30, v pondělí a v úterý pak ve 14:30. U pokladny vždy dostanou soutěžní kartu a mapu. V ní bude vyznačena cesta, na které mohou hledat zmíněné kartičky a soutěžit o zajímavé ceny.

Mezinárodní den ledních medvědů

Mezinárodní den ledních medvědů, foto Zoo Brno.


 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum