V Zoo Ostrava se zabydluje nová žirafa

V úterý 28. července byla do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava dovezena nová samice žirafy Rothschildovy. Narodila se 25. ledna 2019. Kvůli aklimatizaci na nové prostředí je pro návštěvníky dočasně uzavřen Pavilon afrických zvířat.

V Zoo Ostrava se zabydluje nová žirafa, foto Ivo Firla

Mladá žirafa pochází ze Zoo Praha a byla přivezena kolegy ze Safari parku ve Dvoře Králové, kteří vlastní specializovaný přívěs pro transport těchto nejvyšších zvířat na Zemi (viz foto). Na nové prostředí si zvyká poměrně dobře a včera byla i úspěšně spojena s naší starší samicí. 21letý samec zůstává od samic oddělen, má s nimi ale vizuální kontakt. Jelikož jsou žirafy poměrně plachá zvířata, chceme nové obyvatelce dopřát ještě nějakou dobu klid na zabydlení. Proto zůstává Pavilon afrických zvířat uzavřen návštěvníkům. Vidět novou žirafu ale zájemci mohou aspoň z dálky (i ze safari expresu) – pokud zrovna pobývá v menším výběhu sousedícím s vnitřními prostory pavilonu.

Transportní přívěs, foto Ivo Firla

Chov žiraf Rothschildových v ostravské zoo započal v roce 1987. V tom roce byl do Ostravy dovezen zakládající pár žiraf ze Dvora Králové. Od té doby se uskutečnily již jen dva dovozy žiraf – v roce 2003, kdy byl dovezen nový chovný samec ze Zoo Olomouc, a nyní. V mezidobí se v zde ale narodilo 17 mláďat, takže se jedná o naši 21. žirafu.

Zdroj Zoo Ostrava. Foto Ivo Firla.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum