Tetra červenoústá

Tetra červenoústá (Hemigrammus rhodostomus) je mírumilovná hejnová ryba vyžadující velký prostor k plavání. Od dvou podobných druhů se liší tím, že červená skvrna na hlavě končí u žaber nebo je mírně přesahuje. Černé proužky na ocasní ploutvi jsou slabé, až nevýrazné a v zadní části těla je slabší náznak tmavší čáry, která je o něco tmavší než barva těla, tato čára nemusí být vidět vždy.

Čeleď: Characidae (Tetrovití). Česká synonyma: Tetra červenotlamá. Anglicky: Rummy-nose tetra. Biotop: Amazonie. Vědecky popsáno: 1924 (C. G. E. Ahl). Původ: Jižní Amerika - jihovýchodní Brazílie. Chov: Snadný. Lokalizace: Horní a střední část nádrže. Délka života asi 2 roky. Doporučený počet je minimálně 6 ryb v nádrži. Minimální velikost nádrže je 50 litrů a více.

Tetra červenoústá, autor: Gavinevans

Tetry červenoústé jsou sice všežravé, dávají však přednost živé potravě, především drobným korýšům. Zabydlené ryby si ale zvyknou na různorodá suchá krmiva. Doporučuje se přikrmování rostlinou stravou.

Pohlaví se dá jen obtížně rozeznat, samice bývají často poněkud větší než samci a vypadají též plněji. Ve středně velké společné nádrži a musí být dobře osázena. Množení je obtížné. Snášenlivá a mírumilovná hejnová ryba.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum