Kančík červenooký

Kančík červenooký (Cichlasoma Severum) je dlouhověká ryba, dobře se snáší s jinými rybami v akváriu. Kančík má rád nádrž s rostlinami po stranách akvária, ale pozor, nesmí jim překážet. Potřebuje také v akváriu místo. Ryba patří mezi méně agresivní cichlidy a je možné ji bez větších problému chovat ve společnosti jiných dalších ryb.

Jako u většiny cichlid je dobré udržovat akvárium čisté s dobrou filtraci vody. Proudění vody mírné, vzduchování nepotřebujete. Rostliny zvolte tuholisté, dobře zakořeněné a upevněné. Dno písčité nebo s velmi drobným štěrkem.

Kančík červenooký, autor: Ferrari2503

Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití). Česká synonyma: Cichlida skvrnooká. Anglicky: Banded cichlid, Green Severum. Biotop: Amazonie. Vědecky popsáno: 1840 (Johann Jakob Heckel). Původ: Jižní Amerika - povodí řek Orinoco a Negro, Kolumbie, Venezuela.

Kančík červenooký, autor: Figuero32

Chov: Poměrně snadný. Lokalizace: Celá nádrž. Délka života asi 15 let. Doporučuje se chovat nejlépe jeden pár ryb. nebo v dostatečně velkém akváriu i více párů. Minimální velikost nádrže je 250 litrů pro jeden pár.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum