Exotická zvířata v Holešově

Živá exotická zvířata na Zámku Holešov: výstava představí ohrožené druhy a mořský svět

HOLEŠOV - Jedny z nejzajímavějších živočišných druhů na planetě včetně nejmenších opiček světa, ještěrů, plazů, pavouků, želv a malého mořského světa představí výstava, která se po dvou letech vrací do Zámecké galerie v Holešově. Láká především na možnost dostat se do bezprostřední blízkosti zvířat, vyfotografovat se s nimi a pomazlit. Plánovány jsou také komentované prohlídky pro školy a zájemce. Výstava začíná 18. května a trvá do 1. října.

Správce zámku, Městské kulturní středisko Holešov, které výstavu pořádá, se vrací k osvědčenému výstavnímu titulu, který v roce 2015 přitáhl dvanácti tisíc návštěvníků. Lákala je především možnost exotická zvířata si prohlédnout ve vlastní ruce, mnozí si je i koupili. Letošní nabídka je však rozšířená o malý mořský svět, který představují dvě akvária s atraktivními mořskými rybami včera známé rybky Nemo a korálů.

Ze savců výstava nabídne nejmenší opičky světa - tamaríny pinčí a bělovousé a kosmany zakrslé. Dále veverky prévostovy, k pomazlení králíčky a morčátka. Zajímavostí budou také velké africké, jihoamerické a evropské želvy, z teraristiky pavouci, štíři a madagaskarská zvířata, která se na výstavě budou pohybovat volně v prostoru.

K výstavě bude připraven fotokoutek s tematickou tapetou, ve kterém se návštěvníci mohou se zvířetem vyfotografovat, a také pracovní koutek pro děti. Přímo na místo se mohou zúčastnit výtvarné soutěže o suchozemskou želvu s vybaveným teráriem.

Otevírací doba, vstupné a další informace >>>

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum